SPORT

Během roku se v rámci projektu Škoda FIT můžete zúčastnit hned několika sportovních akcí, připravujeme pro vás sportovní den na atletickém stadionu v Plzni, organizujeme sportovní tréninky, koloběžkové odpoledne. Hlavní akcí je běžecký půlmaraton přímo v ulicích Plzně.

Slovo sport je anglosaského původu a znamená obveselení, rozptýlení, vlastně útěk od práce, od povinnosti k zábavě. Sport a radost z pohybu nám tedy nesmí chybět po celý rok! Kde můžete sportovat v Plzni a okolí? Zde je několik tipů, kam vyrazit!

KAM ZA SPORTEM V PLZNI

 

Škoda sport park Plzeň
Sportovní areál v Plzni, ve kterém je k dispozici hřiště pro kolektivní sporty, na kterém lze hrát hokejbal, volejbal, nohejbal, univerzální hřiště pro plážové sporty, hřiště pro pétanque, prostor pro skateboarding a dráha pro in-line bruslení. V areálu se nachází i venkovní horolezecká věž a lanové centrum s dvaceti překážkami ve výšce deseti metrů nad zemí. Všechna sportoviště kromě lezecké věže a lanového centra jsou bezplatná.
Více informací na: www.skodasportpark.cz

Škodaland
Areál Škodaland se nachází v blízkosti Borské přehrady. Mezi jeho hlavní lákadla patří 400 metrů dlouhá a 6 metrů široká in-line dráha, která splňuje podmínky pro závodní okruhy, skatepark s největším počtem překážek v Plzni i fitcentrum pro seniory s celou řadou cvičících strojů. Návštěvníci mohou využít koupací jezírko, hřiště na fotbal či plážový volejbal a 18jamkové hřiště na minigolf. V areálu je půjčovna sportovního náčiní, lodiček a šlapadel.
Více informací na: www.skodaland.eu

Sportovní centrum Bazén ZČU Lochotín
Plavecký areál na Lochotíně nabízí plavecký bazén se šesti drahami o rozměrech 25 x 12,5 m a dětský bazén o rozměrech 12 x 8 m, od roku 2015 je k dispozici i venkovní bazén. Návštěvníci areálu mohou využít saunovou komoru. Na bazénu je nabídka služeb Plavecké školy a dále můžete vyzkoušet různé druhy cvičení v zrcadlovém sále, např. zumba, bosu, piloxing, kruhový trénink, joga, aerobic, bodyforming a mnoho dalších.
Více informací na: www.bazenlochotin.cz

Golf park Plzeň
Golf park Plzeň byl vybudován v letech 2003 až 2004 na severovýchodním okraji Plzně u obce Dýšina. V areálu si projdete technicky náročné 18jamkové hřiště, které je vkusně zasazeno do krásné okolní přírody.
Více informací na: www.golfplzen.cz

SPORTOVNÍ AKCE ŠKODA FIT

 

Škoda FIT půlmaraton
Největší sportovní akcí roku je Škoda FIT půlmaraton, který se koná v ulicích města Plzně. Kromě hlavního závodu v běhu na 21,097 km se startem a cílem v centru města, jsou pro účastníky připraveny i štafety, dětský závod a rodinný běh. Závod je obohacen řadou doprovodných akcí, které jsou zaměřeny na zdravou výživu, zdravý životní styl, sportovní poradenství, atd.
Druhý ročník půlmaratonu se koná v neděli 1. října 2017. Fotografie z prvního ročníku zde.

 

Sportovní den na atletickém stadionu v Plzni
Již tradiční motivací pro celou rodinu se stal sportovní den, který se koná v září na atletickém stadionu v Plzni. Během této akce máte příležitost zdarma si zatrénovat s profesionály, ale také otestovat své zdraví. Na připravených stáncích si můžete nechat změřit krevní tlak, podíl tuku v těle apod., dále se dozvíte novinky ze světa zdravé výživy. Každoročně se na vás těší profesionálové, za jejichž odborného dozoru jistě zvládnete různé atletické disciplíny. Prvního ročníku, který se konal v roce 2015, se zúčastnilo více než 2000 lidí a i přes nepřízeň počasí v září 2016 dorazilo téměř tisíc lidí.

Čeká vás spousta novinek! Podívejte se na fotografie z předchozích akcí více zde.

Tréninky s profesionálními trenéry

 

V rámci tréninku na půlmaraton se konalo několik výběhů. Zájemci se mohli na půlmaraton připravit s profesionálními trenéry. Běhalo se na různých místech Plzeňského kraje. Odborníci vám navíc poradili, jak trénovat a jak správně běhat. Akce byla určena jak pro pokročilé běžce, tak začátečníky, a to bez rozdílu věku.

Termíny výběhů s osobnostmi 2016
05. 03. 2016 – Domažlice.
19. 03. 2016 – Rokycany.
02. 04. 2016 – Klatovy.
16. 04. 2016 – Tachov.
30. 04. 2016 – Plzeň.

Termíny výběhů s osobnostmi 2015
19. 9. 2015 – Domažlice.
3. 10. 2015 – Klatovy.
17. 10. 2015 – Rokycany.
31. 10. 2015 – Tachov.
14. 11. 2015 – Plzeň.

Škola běhu? Může to být zábava!

 

Jaká je nejlepší tělocvična? Příroda. Tímhle heslem se řídí mnozí, kdo propadli kouzlu sportu zvaného běh. Ačkoliv sportu… Jde vlastně o přirozený pohyb, ke kterému jsme naprogramováni všichni. Stačí jediné. Chuť a vůle. A poté zaklapnout za sebou dveře bytu nebo domu, nebo domu a vše je připraveno. A běh nabízí mnohé – zlepšuje fyzickou kondici, pomáhá zdravě hubnout a udržet váhu, přispívá k odolnosti organismu. A v neposlední řadě zlepšuje náladu, psychiku. Běhat můžete kdekoli, kdykoli, nepotřebujete drahé vybavení ani speciální sportoviště. Ale jak začít, aby se u vás z běhu stala sportovní láska na celý život? Jaká pravidla je dobré dodržet a co radí ti nezkušenější běžci? A může i začátečník v rozumné době zvládnout závod? Právě na tyto otázky se vám bude snažit odpovědět seriál o běhání Škoda Fit, který připravil guru českého běhání a ultramaratonec Miloš Škorpil.
Více o Běžecké škole Miloše Škorpila naleznete zde: www.bezeckaskola.cz

Share This