V Plzni byl dnes na tiskové konferenci slavnostně představen projekt Škoda FIT. Tento unikátní projekt, který zaštítila olympijská vítězka Dana Zátopková, chce v Plzeňském kraji oslovit nejširší veřejnost a nabídnout pomocnou ruku všem, kdo by rádi dlouhodobě dělali něco pro své zdraví a zlepšili svůj životní styl. První akce projektu, za kterým stojí společnost Škoda Transportation a osobnosti sportu i veřejného života, se uskuteční už tuto sobotu 5.9. na Atletickém stadionu v Plzni.

„Není nám jedno, jak žijeme!“ to je hlavní motto projektu Škoda FIT, který vznikl pod záštitou jednoho z akcionářů a člena dozorčí rady společnosti Škoda Transportation, Josefa Bernarda. „V dnešní uspěchané době si velmi málo lidí najde čas na sport či pohybové aktivity. Sám jsem v průběhu let odložil pohyb na „vedlejší kolej“ a vrátilo se mi to v podobě vleklých bolestí zad, únavy a nesoustředěnosti. Proto jsme se ve Škodě Transportation rozhodli podpořit návrat k pohybu. Projekt Škoda FIT je určený pro nejširší veřejnost s cílem nabídnout pomocnou ruku všem, kdo by rádi dlouhodobě dělali něco pro své zdraví a zlepšili tak svůj životní styl,“ představil vizi Josef Bernard, který se, jako nadšený amatérský běžec, bude celého programu Škoda FIT aktivně účastnit.

Jako projekt, který má šanci přivést obyvatele Plzeňského kraje ke zdravému životnímu stylu, vnímá i jeho patronka, olympijská vítězka Dana Zátopková. „V posledních letech s obavami sleduji, jak narůstá počet obézních lidí, kolik existuje závažných civilizačních chorob a jak ubývá lidí, kteří by aktivně sportovali. Především u dětí vnímám tento problém velmi intenzivně. Myšlenka projektu Škoda FIT je podle mého cenná v tom, že pomůže ke zdravějšímu životnímu stylu pro nejširší veřejnost,“ doplňuje Dana Zátopková.

Škoda FIT nabídne celou řadu programů, které sahají od mítinků s odborníky na zdravou výživu a životní styl, přinese akce pro děti a mládež nebo připraví společné sportovní tréninky. „Tento program může v Plzni a v našem kraji nastartovat něco, co se bohatě vrátí. Totiž šanci společně sportovat, začít se hýbat, poznat zákonitosti zdravého životního stylu. Těch akcí, které pro děti, mladé lidi ale i starší připravíme, bude spousta. Cíl mají jediný – zdraví nás všech,“ říká Martin Straka, bývalý hokejista reprezentant, dnes majitel plzeňského klubu HC Škoda Plzeň.

Škoda FIT nabídne v Plzeňském kraji pravidelné výběhy s renomovanými běžci, jako jsou například další patroni projektu – ultramaratonec Miloš Škorpil nebo šéftrenér české triatlonové reprezentace Jan Řehula. Ti přímo v terénu poradí jak trénovat, jak správně běhat a jak se připravit na závody. „Jedním z vrcholů programu Škoda FIT by měl být každoroční běžecký půlmaratón v ulicích Plzně a moderním areálu Škody Transportation, první ročník plánujeme na jaro příštího roku,“ sděluje Josef Bernard.

Program Škoda FIT bude také zahrnovat setkání s odborníky na zdravou výživu a životní styl nebo akce pro děti a mládež. První akcí bude v sobotu 5.9. sportovní den na Atletickém stadionu v Plzni, kam si budou moci všichni zájemci zatrénovat s profesionály, ale také i otestovat své zdraví pomocí moderních diagnostickým metod. Rodiče navíc mohou na atletický stadion přivést své potomky a zkusit si s nimi řadu disciplín za asistence trenérů.

Škoda FIT nabídne i akce zaměřené na další oblasti životní stylu. K tomu dodává ředitel Techmania Science Center v Plzni Vlastimil Volák: „My v Techmania Science Center se zaměříme na zdravou výživu. Chystáme proto akce, na kterých zájemcům poutavou formou ukážeme, jak na to.“ Do projektu se zapojí i další významní patroni jako například děkanka Fakulty zdravotnických studií ZČU llona Mauritzová, výživová specialistka Jaroslava Kreuzbergová nebo plzeňský horolezec, sportovec a cestovatel Jan „Tráva“ Trávníček. „Pokud s tímto projektem dokážeme oslovit rodiny, školy, přivést děti ke sportu, ke zdravému životnímu stylu, tak pro mě Škoda FIT splní svůj účel,“ uzavírá další z patronů plzeňský radní pro sport Michal Dvořák.

Další informace:
Michal Tobrman
731 462 730
michal.tobrman@skoda.cz

Share This