Plánujete účast na populárním Škoda FIT půlmaratonu? Nebo vás prostě jen zajímá, jak správně uspořádat běžecké tréninky? Pak právě pro vás je určen první ze série tréninků, které Škodovka letos upořádá v rámci svého programu Škoda FIT. Ve středu 17. dubna se totiž v plzeňských Štruncových sadech uskuteční speciální lekce pod vedením zkušeného trenéra Jiřího Maška, na které se zájemci dozví spoustu zajímavostí o tom, jak se ideálně připravit na zářijový Škoda FIT půlmaraton. Jiří není jen trenér, ale i uznávaný vodič největších závodů v tuzemsku a několika zahraničních.
„Ty zhruba čtyři měsíce, které v polovině dubna budou do zářijového škodováckého závodu zbývat, si lze krásně rozvrhnout pro správný systém přípravy. Ukážeme si, jak se může na tenhle krásný půlmaraton připravit začátečník, i to, co by nemělo chybět v tréninkovém procesu zkušeného běžce. Věřím, že řada informací i praktických ukázek bude pro účastníky lekce nová a užitečná,“ vysvětluje Jiří Mašek, úspěšný běžec a závodník, který patří k dlouholetým propagátorům běhání v tuzemsku.
Škodovka letos v rámci projektu Škoda FIT uspořádá celkem čtyři dvouhodinové běžecké lekce, které povede právě Jiří Mašek. Termíny jsou určeny na 17. dubna, 22. května, 26. června a 11. září letošního roku, vždy půjde o středy v čase od 18 do 20 hodin. Aktuální informace bude vždy možné najít facebookovém profilu a webových stránkách projektu Škoda FIT. „Náplň tréninků bude vedle přípravy na škodovácký půlmaraton zahrnovat i další oblasti. Zaměříme se i například na běh v terénu, dvě lekce se pak odehrají na atletickém stadionu, kde využijeme tartanové dráhy,“ přibližuje Jiří Mašek. „Vedle samotných tréninkových bloků bude čas i na individuální dotazy, podíváme se i na takové oblasti, jako jsou otázky výživy, prevence zranění, správné regenerace či psychologie a motivace,“ slibuje Jiří Mašek.

Share This