Třetina. Právě takový podíl Čechů se věnuje sportu. Stačí pohled do sousedního Německa, aby bylo jasné, že je to málo. U našich západních sousedů si s pohybem „tyká“ téměř polovina lidí. A právě Škoda Fit chce být jedním z hybatelů změn. Projektem, který může být mostem k zdravějšímu životnímu stylu.

Prim mezi sporty, které Škoda Fit chce lidem přiblížit, bude běh. Proč? Z mnoha důvodů – právě tenhle sport patří k těm, u kterých opravdu stačí jen chuť začít. Finanční náklady jsou minimální, běhat lze v podstatě kdekoliv – ve velkém městě, na vesnici, v přírodě i ve „fitku“. Běžec může být ryzí individualista, stejně jako člen party nadšenců. Běhat mohou děti i senioři, tenhle sport je prostě pro každého. I proto jeho obliba roste a výrazně „bodoval“ v nedávné anketě Sport roku 2014. Z odpovědí několika tisícovek respondentů vzešel žebříček jednotlivých disciplín, kterým se Češi věnují nejčastěji. První místo obsadila jízda na kole, které vyznává téměř jedna třetina dotázaných. A už na druhém místě byl běh s více než 23 procenty, daleko před třetím plavání se zhruba dvanácti procenty.

Jak Češi běhají?

Rádi, vždyť mezi aktivními sportovci je v tuzemsku co do popularity dvojkou, hned za cyklistikou. Takové báječné postavení vysledoval průzkum Sport roku 2014, který analyzoval sportování v České republice. Vůbec nejoblíbenější je běh u lidí ve věku 20 až 50 let. Jeho relativně nižší, avšak absolutně stále vysoká popularita u dětí je zřejmě dána tím, že v tomto věku jsou děti vedeny zejména ke kolektivním sportům. Běh preferují o něco více ženy, než muži – dokonce u žen ve věku mezi 20 až 29 lety je běhání vůbec nejoblíbenějším sportem.

Počet lidí, kteří se věnují intenzivně sportu, klesá

Fyzická aktivita je nezbytným předpokladem toho, aby se mohl člověk dlouhodobě věnovat radostem života. Pokud se začnete pravidelně hýbat, zlepší se vám nejen fyzická kondice, ale i psychická pohoda. Právě na naše duševní rozpoložení má totiž stav těla přímý vliv. A pojďte si s námi odpovědět na jednoduchou otázku. Věnuje se aktivnímu sportování stále více, či méně lidí? Jste optimisté, a tvrdíte, že více? Chyba lávky! Počet lidí, kteří se sportu věnují intenzivně, více hodin týdně, klesá.

Přestože lidí mají stále více informací o tom, jak důležité je sportování pro kvalitní život, mezi pravidelnými aktivitami mnoha z nás prostě nefiguruje. Důkaz? Zatímco na pravidelné sledování televize si udělá čas 76 procent lidí, na práci s počítačem celých 50 procent, tak na aktivní sportování jen 20 procent z nás.

Share This