Najděte si čas i na jiné sporty, radí často odborníci běžcům, kteří drtivou většinu svého času určeného k tréninku věnují právě jen a pouze běhání. Takže, co třeba takové kolo? A my všem Plzeňákům přinášíme možnost jak se pohodlně dostat i do míst, které jsou ze západočeské metropole tak trochu „z ruky“. Stačí využít nabídky společnosti ČSAD autobusy Plzeň, která teď během sezóny vypravuje speciální cyklobusy. Ty míří do míst, která jsou právě pro tenhle sport a poznávání nových míst úplně ideální – do Českého lesa či Brd. Další spoje pak usnadňují cyklistům pohyb po Šumavě. Přepravu cykloturistů na pravidelných linkách zajišťuje dopravce převážně moderními klimatizovanými autobusy s několika typy cyklopřívěsů o kapacitě 12 až 40 jízdních kol.

V letní turistické sezóně 2017 jsou pro cyklisty připraveny tradiční spoje – Brdský cyklobus z Plzně do Příbrami přes Spálené Poříčí, Míšov a Rožmitál podTřemšínem, dále pak Cyklobus Český les z Plzně do Bělé nad Radbuzou a Přimdy a také Cyklobus Mže, vedoucí z Plzně přes Tachov do Staré Knížecí Huti v Českém lese.

Zájemci mohou také využít přepravu jízdních kol na lince ze Sušice přes Srní a Modravu až na Kvildu.
Provoz Zelených autobusů a cyklobusů po Šumavě mezi Železnou Rudou a Kvildou či z Nové Pece na Jelení Vrch bude letos pouze v období hlavních prázdnin, tedy od soboty 1. července do čtvrtka 31. srpna 2017. Loni zavedený posilový pár spojů Kvilda – Bučina a zpět s rozšířenou přepravou jízdních kol si získal velkou oblibu a pojede i nyní.

Více – včetně jízdních řádů, ceníku či popisu cílových lokalit – najdou zájemci na stránkách dopravce www.csadplzen.cz.

 

Share This